0
clear
  • DIYSECUR Прозорец / Вратата за Влез Аларм Систем за Предупредување Магнетен Сензор Home Security
  • -20%
  • -20%
DIYSECUR Прозорец / Вратата за Влез Аларм Систем за Предупредување Магнетен Сензор Home Security

DIYSECUR Прозорец / Вратата за Влез Аларм Систем за Предупредување Магнетен Сензор Home Security

DEN 383.04

Достапност
Производот е достапен


Прозорец / Вратата За Влез Алармот
Карактеристики :
Лесна инсталација, Без жици се бара, 105 db инстант алармот, Безбедна врати & windows, Пад неовластено влегување, Ниска моќност режим на исхрана.
Лесно се монтира со селотејп за прозорец или врата. Магнетен сензор префрлете се детектира влез заштита на вашиот дом или канцеларија без оглед дали се во или надвор. Предупредување врата/прозорец налепница се добива бесплатно во пакет
Управувани од страна на 3 компјутери 1.5 V LR44 копчето ќелија ( батеријата вклучена во пакетот )
Операција/ инсталација

1, Користете doubleside селотејп да се поправи главната единица на страна на вратата/прозорец.
Прикачување на бар магнет за рамка на врата/прозорец рамка со стрелките на усогласување со refernce линија на главната единица.
2, Тест на поставување од страна на swiching на системот switch to "НА" позиција на главната единица и да видиме wether алармот може да биде предизвикана од отворање на вратата/прозорец.
Пакување листа :
2 x window/вратата детектор

Кон својствата

Бренд Име:
DIYSECUR
Број На Модел На:
MC06-1

Производи во категоријата

Бесплатен Превозот Фотоелектрически Двојна Носечка Периметар Бариера Детектор Активни Инфраред IR Сен

Стандардно за извоз 433 HMZ, Кога ќе треба 315 MHZ, ве Молиме означете за мене, или ние испорака 433 HMZ Ви благодар

Бесплатен Превозот Отворено 110 Степени, Широк Агол Микробранова & IR ПИР Passive Infrared Детектор на Движење Отк

Безжична Вратата Јазот Прозорец Сензор Магнетни Контакт 433 MHz вратата детектор за домашна безбедност ал

Оваа стапка е компатибилен со сите ПИР движење сензори Ако ПИР сензор за движење сте ги купиле не вклучу

Сосема Нов и Висок Квалитет на Штити област 60 степен вертикално,60 степен хоризонтално и 15 метри надвор о

Високо Квалитетен Водоотпорен 2 Зрак Инфрацрвениот Детектор За Burglar Аларм СистемЖичен Зрак Детектор, Мо

Бесплатен превозот Безжична АнтиPet / Имунолошки ПИР Движење Движење Детектор Сензор За GSM PSTN Home Security Гл

433 MHz безжична пир сензор милениче имунитет пет пријателски пасивни инфрацрвениот детектор за аларм сис

Ние би сакале да Соработка Соклиенти од Светот преку Ali Express Стандард за Испоракада се во Светот Сите вра

Ако mail нас во текот на работното време, ние ќе ви одговори во текот на денот.Предизвикани од кликни и се с

портата настроената и бариера гејтс Безбедност зрак Сензори / Инфраред Photocell Портата & Вратата сензор /

433 MHz Безжична Течење на Вода Сензоркога PCB сензор не допир вода, детектор ќе не испрати безжична знак...

Напомена : Блиску поврзан, Далеку дисконектирани.Големина : 32 * 15 * 8ммИндукција на далечина : 30 mmТип : NC (Бл

433 MHz Безжична Прозорец Вратата Магнет Детектор Сензор За Домашна Безжична Аларм СистемКомпатибилен со

Ве молиме не двоумете се да ни email доколку имате било каков проблем со објектот ќе нареди На сликите кои

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се до

Прво, бидете сигурни дека на гас сакате да ги детектира е потежок од воздухот или полесни од воздухот : П

Дизел Гориво Масло Вода Diesal Гориво Течни Резервоарот Ниво Трансдуцерот Течни Ниво Сензор Детектор Прил

Функција : 1.Огноотпорни маска2.НА моќ / ИСКЛУЧУВАЊЕ3.SMT дизајнот анти RFI / EMI4.Висока чувствителност,стабил

Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни

ПИР Детектор со антиpet / Аларм Систем ALFP75 Жичен ПИР Детектор на Инфрацрвен Детектор / Home Аларм / Затворен

Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот.Тоа е impssible за решавање на прашања, ако не знаеме за

ИЗВЕСТУВАЊЕ1.Работен напон : DC 3 V (2*АА страна на батеријата)Статична струја Аларм тековнатаЕмисија раст

​Etiger Безжична Завеса ПИР Движење Детектор за e TIGER Аларм систем S4 / S3 BПакет Листата : 1x Завеса Детектор

Ние ќе се потрудиме да го реши проблемот ПОБРЗО Вие ќе добиете логото на задната страна на клучот.Ние од

дузинаОваа инфрацрвена врата има 4 метри откривање спектар Кога некој влегува во откривање спектар, тоа

6 ft11ft) Влажност 5%95% RH Додатоци : БР1 : Површинска монтажа на вртливата стапка,прилагодлива 30 надолу и 45 лев

Please wait...