0
clear
  • Allenjoy фотографија backdrops училиште студија соба публикации фото студио позадина новороденче photocall
  • -20%
  • -20%
Allenjoy фотографија backdrops училиште студија соба публикации фото студио позадина новороденче photocall

Allenjoy фотографија backdrops училиште студија соба публикации фото студио позадина новороденче photocall

DEN 666.72
DEN 460.00

Достапност
Производот е достапен

Пад на превозот 6.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Валани испраќање позадина 3. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време.Може да се прилагоди на секоја големина 4. П : Како да го прилагодите на позадината? A : Можете да го испратите да ги прилагодите на информации според броеви на сликата тука. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака
. Можете да cantact нас со цел порака и на нашата e-mail кејт(во)globalego.
Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена, Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.

Кон својствата

Големина (мм):
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Производи во категоријата

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5643,фотогр

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Валани испраќање позадина 3 П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа мож

Можете да cantact нас со цел порака и на нашата email кејт(во)globalego инаку печати ќе бидат заматени Ако се сака д

Прилагодено : Ние, исто така имаат 10 X10ft,8 X10ft,7 X10ft, 20x10ft,10 X15ft позадина за оваа точка, Ако имате одредени гол

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни...

Додавање на врвот / дното џеб или дупка 2 П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам как

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина фантазија F5635,позадина фотографија, муслин свадба backdrops,фотог

Бесплатни 10*10ft Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5644,фо

Бесплатна Професионална 5ft*7ft TyeУмре Муслин Фантазија Позадина F5598,студио реквизити фотографија,муслин

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

Ако се е точно, можете да цел овој производ директно П : Како можам да ви испрати дизајн?(како да го прила

П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа може да не се мијат, и можете да

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен Фотографиите изгледаат како мо

Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио Во исто време,бидејќи н

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Бесплатни 5ft*7ft Солидна Обоена Муслин Фантазија Backdrop F5624 ,Студио fotografia назад капка ,позадина фотографија,

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина фантазија F5638,позадина фотографија, муслин свадба backdrops,фотог

Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 2448 ч

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

Free10ft*10ft трговија на големо ventilador де teto сликарство позадина Фото Муслин свадба Backdrops6032,бебе позадина сту

дон П : Е производ направен од хартија или ткаенина? Колку видови на материјал имаш? A : Нашата позадина е

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата / стил 5.Особено за

Please wait...