0
clear
  • правоаголникот блок магнет 40*25*10ММ 40*20*10ММ дупка 5MM n35 Ретки Земјата силна Постојан NdFeB Neodymium Магнет
  • -20%
  • -20%
правоаголникот блок магнет 40*25*10ММ 40*20*10ММ дупка 5MM n35 Ретки Земјата силна Постојан NdFeB Neodymium Магнет

правоаголникот блок магнет 40*25*10ММ 40*20*10ММ дупка 5MM n35 Ретки Земјата силна Постојан NdFeB Neodymium Магнет

DEN 450.72
DEN 428.00

Достапност
Производот е достапен


правоаголникот блок магнет 40*25*10ММ 40*20*10ММ дупка 5 MM n35 Ретки Земјата силна Постојан Nd Fe B Neodymium Магнет

Кон својствата

боја:
40X25X10mm, 40X20X10mm
Композитни:
NdFeB Магнет
Со Дупки:
Yes
Обликот:
блок
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Број На Модел На:
004-40-25-10
Име на производ:
правоаголникот блок магнет 40*25*10ММ 40*20*10ММ дупка 5MM n35 Ретки Земјата

Производи во категоријата

Димензии : дијаметар 32милиметри, должина 300мм.( Технологија на производство на овој магнети е со рачна ра

бор Б гранули 1 грама 99.99% чистота запечатени во ампулата под аргон .Ве молиме да ја посетите мојата прод

ElectromagnetМоделD(mm)d(mm)H(mm)ММоќност(W)вшмукување(kg) JK08 / 20 Φ8 Φ3 20 M3 2 0.15 kg JK08 / 25 Φ8 Φ3 25 М3 2 0.2 kg JK10 / 10 Φ10 Φ4 10 М3 2 0.3 kg JK10

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Димензии : Дијаметар 10.00 x деб

Димензии : Дијаметар 88mm.работна температура : под 80 степен.Обложување : Како на сликата.Magnetized на ветер : П

Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса и поштенски код е точен.Тешко дробење ќе предизвик

start21530084397796end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 50mm x 15mm N35 Ретки Земј

start21530084397796end215300843977961pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 10мм N35 Ретки Зем

Одби да го оспори, на ваш сопствен ризик.Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА.313 / 271352731113 / 301353031120 / 1520815422

Силикон Si 11 N Instrinsic 0.46 g Врежан Елемент Периодична Табела на Состојба 0.5*20*20 ммMengajar Подароци.наука сида.ек

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпциј

Следење на број ќе биде надграден во ред или во цел порака по испорака направени Секогаш има начин да се

Молекуларна Формула : Eu2 O3 99.99%Молекуларна Тежина : 351.9262Густина : 7.42 g / m LТочка на топење : 2002 °CРетки Земјат

20sets / многу EPC17 8 6 PC95 Феритни Магнетното Јадро и 4 Игли Врвот Влез Пластични Bobbin Прилагодите Напонски Тран

start21530084397796end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 30мм N35 Ретки Зем

20sets / многу EPC17 8 6 PC95 Феритни Магнетното Јадро и 4 Игли Врвот Влез Пластични Bobbin Прилагодите Напонски Тран

start21530084397796end21530084397796 2 парчиња Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 5mm N35 Ретк

start21530084397796end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 35mm x 5mm N35 Ретки Земј

Широко се применуваат во automations : собранието линија, сортирање машина, механичка рака, експериментални о

start21530084397796end21530084397796 2 парчиња Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 10мм N35 Ре

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Материјали : Nd Fe B, Одделение N

Europium Примерок на ретка земја метал Europium (Еу),која станува се oxidised како што е изложена на воздух...

Опис : Ова е магнетни бела табла Позитивни може да се напише да се избрише На задната страна со магнетиза

!!! Ве молиме да обрнете внимание кога ќе сакате да го купите.Ниска потрошувачка и сигурен.2、 Правилна

Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас 2 : Предмети се испраќаат од Кина кор

99.5% Висока Чистота Никел Метал Ni 1.7 g Врежан Елемент Периодична Табела на Состојба 0.5*20*20 ммMengajar Подароци.

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв

ElectromagnetМоделD(mm)d(mm)H(mm)ММоќност(W)вшмукување(kg) JK08 / 20 Φ8 Φ3 20 M3 2 0.15 kg JK08 / 25 Φ8 Φ3 25 М3 2 0.2 kg JK10 / 10 Φ10 Φ4 10 М3 2 0.3 kg JK10

Please wait...