0
clear
  • Прекрасна херувим(1)момче машки крстот бод комплет луѓе 18ct 14ct 11ct смета за печатење платно бода везови DIY рачно изработени везана
  • -20%
  • -20%
Прекрасна херувим(1)момче машки крстот бод комплет луѓе 18ct 14ct 11ct смета за печатење платно бода везови DIY рачно изработени везана

Прекрасна херувим(1)момче машки крстот бод комплет луѓе 18ct 14ct 11ct смета за печатење платно бода везови DIY рачно изработени

DEN 815.04
DEN 408.00

Достапност
Производот е достапен


Крстот бод комплет, треба вез со себе
Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било која тежина, ние гарантираме за вашиот успех*^_^* 18ct Платно Големина : 26x36cm големина на Слика : 22x32cm 14ct Платно Големина : 36x50cm големина на Слика : 29x41cm 11ct Платно Големина : 46x63cm големина на Слика : 36x52cm
Вклучува : Сметано или печатени платно x1 Памук конец x 1set (30% повеќе отколку што е потребно) Игла x2 хартија скицата x1set (За многу едноставна слика, хартија скицата не е вклучена за печатени платно верзија)
Купувачот се покаже :

Кон својствата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14ct unprint платно, 11ct unprint платно, 18ct unprint платно, 22ct unprint платно
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Портрет
Стил:
Европа
Бренд Име:
DREAMCREATE
Материјал:
100% Памук
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Тип:
Пакет

Производи во категоријата

Silkworms (4) Цртан филм Крстбод Везови Крстот Поставува Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции Дома Декор

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

На бакнеж на волци , смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома Де

Ирскиот ги поставува стандардите Куче 11 CT Отпечатена На Платно Слики DMC Крстот Бод Ткаенина Везана Коле

Ме следат Модели Смета Крстот Бод 11 14 CT Крстот Бод Поставува трговија на Големо Кинески Крстбод Колекци

Роуз во Портата и Двор Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Убавина Крстот Бод Поставен Кинески КрстБод Комплет Везо

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Крстот бод комплет, треба шиење со себе7 верзии се достапни : available : 18ct (16ct, 25ct, 28ct, 32ct) 2 стои тема unprinted плат

На Индискиот Убавина Модели Смета Крстот Бод DIY 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставува Кинески КрстБод Колекции Ве

Но 11 CT е подобро за очи и полесно да се везови.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згус

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 45 ×31cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) предност : ние имаме св

9) По завршувањето на крои, да се стави на ткаенина во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а пото

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаСлатка спомени182 * 142бела70%27 боја околуИзбор на Египетск

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било кој

Крстот бод комплет, треба шиење со себе5 верзија достапна на : 14ct бела 2 конец , значи 14ct бело платно( НЕ пе

Крстот бод комплет, треба шиење со себеПлатно големина : 47 X38 CMпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме к

14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод, 11 CT тип ве молиме да користите 3

Please wait...