0
clear
  • HSV891-МО HDMI Extender Над TCP IP Со IR Контрола и 3.5 мм Аудио Џек HDMI Предавателот и Приемникот 1080P Преку UTP/STP Rj45
  • -20%
  • -20%
HSV891-МО HDMI Extender Над TCP IP Со IR Контрола и 3.5 мм Аудио Џек HDMI Предавателот и Приемникот 1080P Преку UTP/STP Rj45

HSV891-МО HDMI Extender Над TCP IP Со IR Контрола и 3.5 мм Аудио Џек HDMI Предавателот и Приемникот 1080P Преку UTP/STP Rj45

DEN 3359.52
DEN 2016.00

Достапност
Производот е достапен

5 mm Аудио Излез : 60m W THD Потрошувачка на Енергија : 3 W(макс)секој Работен Режим : *Точка до точка на чекање *Емитува mode( Point to Multi Point) *Каскада режим на Пренос на Далечина : од точка до Точка на Владата : CAT5 100meters CAT5e 120meters CAT6 150meters
Каскада Режим : 20 Km максимална Релативна Влажност : 20% ~ 90% RH(Не-кондензирање) Димензии : 123x64x25mm Тежина : 110g секој Пакет содржина : 1) "Испраќачот TX" Објект : Испраќачот *1, IR Blaster*1, Адаптер *1, Manunal *1 2) "Приемник RX" Објект : Приемник *1, IR Приемник*1, Адаптер *1, Manunal *1 3) "1 TX 1 RX" Објект : Испраќачот *1, Приемник *1, IR Blaster*1+IR Приемник*1, Адаптер *2, Manunal *1
. Ако сакате да се купи повеќе Примачи, ве молиме додадете (HSV891-МО RX) точка да се купи кутија(Количка) прво, а потоа додадете право број на ( HSV891-МО RX ) предмети да се купи кутија(Количка) повторно. Економично РЕШЕНИЕ - се Прошири HDMI аудио/видео сигнали преку ефикасна CAT5/5e/6/6e кабел до 525ft, Поврзете го HDMI извор уред (PC, конзола за игри, Blu-ray плеер, media player (media плеер) до Предавателот, се кандидира на CAT5/5e/6/6e кабелот од Испраќачот до Примачот, потоа поврзете го вашиот HDTV/проектори од оддалечена локација да ја Приемник со HDMI кабел; HDMI кабелот е потребно и се продава одделно.5 mm R/L Аудио Extractor - Решавање на Следење Без Звучн. Тоа исто така може да работи во емитува на владата, како HDMI splitter, емитува HDMI сигнал од еден испраќач до повеќе примачи. / Слабиот Квалитет на Звукот; Резолуција Поддржана - [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz 4.HSV891-МО HDMI Extender Над TCP IP Со IR Контрола и 3. HSV891-МО HDMI преку IP Extender поддржува испраќање IR-далечински управувач сигнал од приемник страна на испраќачот страна која може да се користи за контрола на HDMI извор уреди. HDMI Splitter + Extender, Над Рутер или IP Прекинувач, Поддршка Мулти-приемник до 253pcs - На конекција како што се : hdmi извор-HSV891 IR Испраќач-CAT5/5e/6/6e кабел-switch-CAT5/5e/6/6e кабел-Мулти-HSV891 IR Корисници-Монитор, hd телевизор, Проектор или други HDMI екран. Како што 5 V-12 V широк спектар на напојување, mountable алуминиум легура оклопна. HSV891-МО HDMI преку IP Extender исто така се интегрираат HDMI аудио extractor што може да се извлече стерео аудио излез од HDMI сигнал и излез преку 3,5 мм јакна. HSV891-МО HDMI преку IP Extender имаат многу професионални дизајни кои одговараат за различни апликација сценарио, особено за инженеринг проект употреба. IR-ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ(20~60 KHZ)- Дозволете извор на уредот да го препознае далечински команди; Можете контрола на HDMI извор уредот на секундарна локација со вклучени IR кабли кои напред, команди преку CAT5/5e/6/6 E кабел за погодност 5. Изгради-in 3. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - Само Plug and Play, Без возачот се бара; Површина mountable метал домување со вклучени загради овозможува лесно поставување; Здрав метално куќиште обезбедува трајност и ги EMI/RFI бучава * Забелешка : добар квалитет CAT5/5e/6/6 E кабелот е од суштинско значење во обезбедување на квалитетни содржини; CAT6/6 E се препорачува за подобри перформанси
Вовед Овој HDMI преку IP Extender не само што може да работи како останати HDMI extender од CAT5/6 кабел до максим 150 метри, но, исто така, може да пренесува податоци преку HDMI локална мрежа.

Кон својствата

Должина:
US Plug, UK Plug, AU Plug, EU Plug
Примена:
Камера,Телевизор,Мултимедијални,ТВ КУТИЈА,Компјутер,ДВД Плеер,Проектирање,Следење на
Надворешниот Дијаметар:
HDMI over IP Extender with IR
Конектор Б:
HDMI
Пол:
Женски-Женски
оклопна:
Комбинација
Пакет:
Пакет 2
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
HSV891-МО HDMI преку IP Extender со IR
Бренд Име:
MiraBox
Конектор A:
HDMI
Функција:
HDMI1.4
Пакување:
Polybag
верзија:
HDMI 1.4
Тип:
HDMI Кабли
Име на производ:
HDMI преку IP Extender со IR
Стандард Моќност:
5V-12V HDMI адаптер преку IP Extender со IR
hdmi порт:
HDMI тип Женски HDMI преку IP Extender со IR
Линк Врска:
UTP/STP Cat5/Cat5e/Cat6 Rj45 Ethernet
Работен режим :
Точка до точка/mode Емитува на владата(како hdmi splitter)/Каскада режим
3.5 mm Аудио Излезна Моќност:
60mW THD
Потрошувачка На Енергија:
3W(макс)секој hdmi extender 120m
HDMI Extender над Cat5 Пренос:
100 HDMI Extender над Cat5 Кабел
HDMI Extender над Cat5e Пренос:
120m HDMI Extender над Cat5e Кабел
HDMI Extender над Cat6 Пренос:
150m HDMI Extender над Cat6 Кабел

Производи во категоријата

Внимание : Ние не сме одговорни за далечински областа на испорака, ако вашата адреса е припаѓаат на Дале

1080 P SCART / HDMI Да HDMI Видео Аудио Елитното Конвертор SCART да HDMI Конвертор AV Сигнал Адаптер HD РесиверSCART +HDMI да HD

опсег : 340 Hz Max baud rate : 3 HDMI resolution до 3840x2160 / 30 Hz.Од страна на RU Следи испорака од Кина : Со Следење на Број ,Гене

Информации за производот Бренд : JSJ Материјал : 6 N кислородfree) бакарна Тип на Производ : 4 K HD HDMI Кабел Интер

8311 UHD 4 K*2К 3 D 1 : 4 од 1 X4 4 Портен HDMI Splitter Центар Repeater Засилувач Full HD 2160p Женски HDMI Аудио Кабел Един verter Адапте

Ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме да додадете во количката или додадете во Омилени,Изненадув

Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.Спецификации : 1 Ќе има 7 дена да контакти

Extender Мини SDI да HDMI Конвертор Адаптер 3 G HD SDI Да HDMI Следи Мултимедијални HD Видео Конвертор со адаптер ( ЕУ Н

HDMI 18 Gbps Сигнал Repeater 4 K HDMI 1080 P Extender со Аудио Scaler нагоре / надолу / помине до 4 K2 [email protected] Hz Поддршка HDCP2.2 HDCP 1.4 ЦИКВов

4 Портен HDMI Splitter,Aikexin 4 Начин HDMI Splitter 1 X4 Splitter Кутија Вер 1.3 Овластени Full HD 1080 P 1 до 4 HDMI SplitterВовед : Овој HDMI Split

Ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме да додадете во количката или додадете во Омилени,Изненадув

Тоа не бара никакви посебни конфигурација на софтвер возачот инсталацијаедноставно поврзување на пред

Карактеристики : Мултифункционални за префрлување интелигентни механичкиПоддршка HDMI 1 618117mm ( без кабел

тпроизвод {backgroundcolor : #fff;width : 100% ;maxширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;fontfamily : "Ping Fang SCМедиу

HDMI PanelПланината Кабел, Златен оближена со HDMI Панел Монтажа Тип на Кабел Со Завртки Женски Женски HDMI Прод

КОМПАТИБИЛЕН СО СИТЕ РЕЗОЛУЦИИ3 DETHERNET КаналСо ВРАЌАЊЕ на ЗВУКОТ КаналЗА РЕЗОЛУЦИЈА ДО 4k x 2кГи исполнува

5 Ft 1.5 м премиум HDMI 1.4 V машки да се женски HD продолжување кабел води Злато Позлатен 1080 P 3 D за LCD ТЕЛЕВИЗОР, п

1080 P HDMI Порт Машки 2 Женски 1 In 2 Out Splitter Кабел Адаптер Конвертор Нови100% Сосема нов и висок квалитет...

Поддржува и двете видео и аудио, 720 P / 1080i / 1080 P резолуција Со помош на системот, можете слободно да ја пр

2 стандард; Длабоко Боја поддршка 48 / 36 / 30 / 24битни; Висока компатибилност, може да автонатпревар извор и е

Please wait...