0
clear
  • Godox TT685 TT685C 2.4 G Безжична ХСС 1/8000s TTL Блиц на Камерата Speedlite + 15*17cm softbox + Боја филтри за Canon dslr фото Апарати
  • -20%
  • -20%
Godox TT685 TT685C 2.4 G Безжична ХСС 1/8000s TTL Блиц на Камерата Speedlite + 15*17cm softbox + Боја филтри за Canon dslr фото Апарати

Godox TT685 TT685C 2.4 G Безжична ХСС 1/8000s TTL Блиц на Камерата Speedlite + 15*17cm softbox + Боја филтри за Canon dslr фото

DEN 7140.00
DEN 5712.00

Достапност
Производот е достапен

Godox TT685 TT685 C 2.4 G Безжична ХСС 1/8000s TTL Блиц на Камерата Speedlite + 15*17cm softbox + Боја филтри за Canon dslr фото Апарати опис на производот : Водич број (1/1 излез @ 200mm) : 60 (m ISO 100) Флеш покриеност -20 да 200mm Автоматско зум Прирачник zoom-за Занишан / флеш навалите главата (флеш bouce) : од 0 до 360 степени хоризонтално, -7 до 90 степени вертикално Флеш Времетраење : 1/300 да 1/20000 секунди Изложеност контрола на Изложеноста на системот за контрола : ttl и прирачник флеш флеш компензацијата на експозицијата (FEC) : Прирачник. ФЕВРУАРИ : ± 3 запира во зголемувања на 1/3 stop (FEC и ФЕВРУАРИ прирачник може да се комбинираат.) Синхронизација на владата : висока брзина на синхронизација (до 1/8000 секунди), пред синхронизација на вториот крива, и синхронизација на вториот крива Мулти Флеш : Обезбедени (до 100 пати, 200 Hz) Безжични Флеш Безжична флеш функција : Master, Роб, Исклучете ја Контролира роб групи : 3 (а, Б и В) Пренос Опсег (Ca.) 2.4 G ≤ 100 M Канали : 32 (1-32) Роб-подготвен индикатор : Црвена забавува индикаторот трепка Автофокус Мамка Придружник Ефикасен спектар (прибл.) : Центар : 0.6-10 m / 2.0-32.8 метри, периферија : 0.6-5 m / 2.0-16.4 метри на Моќ АА батерии : Ну-Мз батерии (се Препорачува) или 4 * Alcaline LR6 батерии време на Полнење : Прибл.0.1-2.6 секунди Целосна моќ трепка : Прибл.230 Синхронизација Активирање Режим : Лизга, 3.5 мм Sync Линија, Безжични Контрола Порта Боја температура : 5600 ± 200k За Canon камерите Пакетот Вклучува : 1 x Godox Thinklite TT685-C Speedlite 1 x Сомот Торба 1 x Мини-Стои 1x Упатство Подарок : 1x Боја филтри 1 x јасна сет 1 x 15*17cm softbox.

Кон својствата

Екранот:
Yes
Тежина:
0.7
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Godox
Температура На Боја:
5500K
Големина (WxHxD):
Други
Извор На Светлина:
DC
Извор На Енергија:
Батеријата
Број На Модел На:
TT685-В
TTL:
Yes
Компатибилен Камера Бренд:
CANON
Подарок 1:
15*17 см softbox
Подарок 2:
Боја На Филтри
Извор На Енергија:
аа батерија

Производи во категоријата

Вовед : На TR586 EX може Автоматски да зумирате, безжични TTL, Безжичен блиц, Оптички сензори, компатибилен со

4 GHz Модулација на Владата : MSK Канали : 32 Безжична ID : 0199 Групи : 16 Димензии : 3.Со овој TTL компатибилни флеш, в

Nan Guang CNR640 V2 Надворешниот Фотографија Видео Студио 640 LED CRI 95 5600 K Макро Прстен Светлина за Шминка и Убавина

Godox Ving V860 II V860 IIS V860 II S + Предавателот X1 TS Speedlite Флеш Брзо ХСС За Sony О7 A7 S A7 R со softbox и Боја ФилтриТип : Campatible К

Seagull SC2 Флеш Топла Чевли Адаптер со PC sync socketSC Серија флеш топла адаптер е применлив во flasher не можат да бид

Функции : YN622 CII : Брз заклучување дизајнПоддржува USB надградба на firmwareПоддржува "622" комуникација режим"560

Напојување : Литиум батерија pack (28 (m ISO 100) : 87 (m ISO 100, со висока ефикасност стандард рефлектор) Флеш Времетр

Meike МКRC7 C3 16 Професионални Канали за Безжични Флеш Предизвика Трансиверите за Canon

Изградиво 2.4 G безжичен пренос нуди ситевоедно функции и на 100 метри подалеку пренос на далечина.4 G : 100mКа

Нови Triopo TR950 Блиц Светлина Speedlite За Canon 650 D 550 D 450 D 1100 D 60 D 7 D 5 DФункција : TR серија : Високи перформанси, висок

MEIKE МК930 II МК 930 II LCD GN58 Флеш Speedlite Општи единствена точка флеш за Canon Nikon Pentax Олимп со dslr фото 2 подарокЗа 12 б

Godox TT685 N 2.4 G ХСС 1 / 8000s iTTL GN60 Безжични Speedlite Флеш+X1 TN Предавател за Nikon D7500 D5600 D810a D800 D500 D5 D4sОпис : на Пакет : (не

Meike Meke ES FC100 Макро Прстен Блиц Светлина Прстени Трепка за Canon Nikon, Sony Fujifilm Олимп Panasonic Дигитални Камери Пре

Модел : TT685 O Компатибилни Апарати : Олимп камери (ITTL II autoflash) Водич Бр (1 / 1 излез @200mm) : 60(m ISO 100); 190 (нозе ISO 100)

Технички Податоци : Модел : V350 SТипКомпатибилни Апарати : Sony Камери(ве Молиме упатување на компатибилен к

Ние прифаќаме Escrew за плаќање.Следново е нормално пристигнување време курс за вашиот референца : ЗемјаРа

Ако нема командант функција или господар флеш тоа се уште може да се користи со TTL на врвот на компатибил

Godox TT685 S GN60 TTL Блиц Светлина Speedlite 230 Целосна Моќ Auto / Manual Зумирање за Sony dslr фото Апарати A77 II A7 RII A7 R A58 A99Паке

Бесплатни DHL ! 3 X Godox TT685 S 2.4 G ХСС TTL GN60 Флеш Speedlite + X1 S TTL Предавател за полнење за Sony О7 II A7 R II A7 S II A6300 Тип : Campat

Сите производи на промоција Купување на производи од нашата продавница (СТАН), Добар попуст за вас Вие и

Please wait...